Linkbuilding: onderschat het niet

Linkbuilding, kent u de term al? Het is één van de vele manieren om uw website hoger in de zoekresultaten van zoekmachines terecht te laten komen. Het is dus onderdeel van de zogeheten search engine optimization, oftewel zoekmachine optimalisatie. Dat wil zeggen dat uw site zo hoog mogelijk in de zoekresultaten van Google (en andere zoekmachines) terechtkomt. Dit is goed voor uw organisatie, want tegenwoordig zijn de zoekmachines de navigatie-instrumenten van het moderne internet. Bent u daar niet vindbaar, dan kunt u het wel schudden, om het maar even bot te zeggen. Vroeger gebruikten we nog de telefoongids om nummers en bedrijven op te zoeken, tegenwoordig doet vrijwel iedereen dat via internet. Des te belangrijker om goed zichtbaar te zijn. Want hoe moet je inkomsten vergaren wanneer je klanten niet weten dat je bestaat? Daarom heeft u een linkbuilding tool nodig, die u hierbij kunnen helpen. Een groot aantal hiervan zijn gratis, anderen zijn producten waarvoor u moet betalen. De keuze is aan u.

Hulp inschakelen?

Het is natuurlijk ook mogelijk om linkbuilding uit te besteden aan een derde partij. Er zijn veel bedrijfjes die zich hier op hebben toegelegd die u hierbij kunnen helpen. Uitbesteding heeft een aantal voordelen. Zo hoeft u zich niet te verdiepen in de wondere en complexe wereld van het vindbaar maken van websites. De ontwikkelingen volgen zich in een razend tempo op, en voor leken is dit allemaal lastig te volgen. Daarnaast houdt u uw handen vrij om andere belangrijke taken te verrichten, waardevolle tijd die u weer kunt besteden aan het werven van klanten bijvoorbeeld, of het contact onderhouden met hen. Er zijn namelijk nog veel meer technieken om sites beter vindbaar te maken, en het grootste effect krijgt u wanneer u al deze technieken met elkaar combineert en tegelijkertijd inzet. 

1