Informatie over zonnecollectoren?

Bij de aanschaf van een zonneboiler en bijkomstige zonnecollectoren is het belangrijk om je goed te laten informeren. Er is veel dingen die je moet weten voordat je kunt bepalen wat een goede keuze voor jouw woning kan zijn. Zo moet je vooraf goed bekijken of de dakpannen op je dak de zonnecollectoren of zonnepanelen goed kunnen dragen, of dat je hiervoor een aanpassing moet doen. Als je een keuze maakt voor goedkope zonnecollectoren is het verstandig om goed te overwegen welke het beste resultaat zullen geven. Je hebt deze namelijk in verschillende soorten en maten. De één houdt meer warmte vast dan de ander. Zo heb je thermoflesvormige zonnecollectoren en enkele met een vlakke plaat. De thermoflesvormige zal in de winter meer warmte vasthouden en dus beter functioneren dan de vlakke variant. Dit is handig om vooraf te weten.

Zonneboiler kopen

Ook bij de aanschaf van een zonneboiler kun je kiezen uit verschillende modellen. Zo heb je bijvoorbeeld een standaard zonneboiler die kan voorzien in het opwarmen van water voor algemeen gebruik, zoals het water voor de afwas of de douche. Er bestaat ook een compact boiler en een cv zonneboiler. Als je echt voor het grote werk wilt gaan, kun je kiezen voor een zonneboilercombi.

1